Poniedziałek, 12 lutego 2018

„Maria Kaczyńska była wspaniałą i aktywną osobą”

Dzięki organizacji Memoriału Marii Kaczyńskiej możemy wspominać Panią Prezydentową Marię Kaczyńską, wspaniałą Pierwszą Damę, żonę Pana Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w Rabce-Zdroju.


Prezydent wziął w poniedziałek udział w uroczystości wręczenia nagród oraz dyplomów uczestnikom VI Memoriału Marii Kaczyńskiej Rabka-Zdrój 2018, czyli zawodów narciarskich na stoku Polczakówka. W Memoriale rywalizują narciarze w kilku kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej, dorosłej, osób z niepełnosprawnością oraz odrębnej kategorii dla polityków.


- Dzięki organizacji i waszej obecności możemy wspominać tutaj Panią Prezydentową Marię Kaczyńską, wspaniałą Pierwszą Damę, żonę Pana Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego. Niezapomnianą, także tutaj w Rabce, gdzie spędziła znakomitą część swojego życia, całe swoje dzieciństwo i wczesną młodość – powiedział Andrzej Duda.

 

 

Dziękował organizatorom i uczestnikom Memoriału. Jak podkreślił, Maria Kaczyńska była osobą bardzo aktywną i wspaniałą. - I jestem bardzo wdzięczny, że w ten właśnie sportowy sposób ją wspominamy, i że w ten sposób żyje w naszych sercach i w naszej pamięci – zaznaczył Prezydent.  

 

 

Po uroczystości wręczenia nagród Prezydent udał się do rabczańskiego liceum, gdzie przed tablicą upamiętniającą Marię Kaczyńską złożył kwiaty. 

 

Maria Kaczyńska spędziła dzieciństwo i młodość w Rabce-Zdroju. Uczyła się i zdała maturę w liceum im. Eugeniusza Romera. (KG, PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.