Czwartek, 24 maja 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas wizyty w Śremie

Na rynku, który jest nosicielem wielkiej, niesamowitej tradycji i historii tego miasta starszego niż miasto, z którego ja pochodzę. Śrem był przecież lokowany w 1253 roku, a Kraków w 1257 – no więc jak by na to nie patrzeć, cztery lata później.

Środa, 23 maja 2018

Wystąpienie Prezydenta na uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918

Ci, którzy tutaj polegli – w tym nasi słoweńscy przyjaciele – przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. I za to oddajemy im hołd. Wielka cześć i chwała bohaterom bitwy gorlickiej - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda w Gorlicach.

Sobota, 19 maja 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Polonią w Chicago 

Przede wszystkim chcę Wam podziękować za to, że nosicie Polskę w swoich sercach, mimo że daleko od jej granic. Polacy mieszkają w Chicago prawie że od samego początku istnienia miasta - podkreślał Prezydent Andrzej Duda.

Piątek, 18 maja 2018

Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów w bazie Gwardii Narodowej Stanu Illinois 

Rozmawiamy o pogłębianiu tej współpracy, o wspólnych szkoleniach. Nasi żołnierze wiele nauczyli się od swoich amerykańskich kolegów - mówił dziennikarzom Prezydent RP Andrzej Duda, podsumowując swoje spotkanie w Gwardii Narodowej Stanu Illinois w Kankakee

12345  105
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.