Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Krzysztof Łapiński: W 2019 r. referendum w sprawie uchodźców razem z wyborami

W 2019 roku są wybory parlamentarne i w tym czasie można rozstrzygnąć w referendum kwestię uchodźców - powiedział rzecznik Prezydenta RP minister Krzysztof Łapiński.

 

Krzysztof  Łapiński pytany w radiu Zet, dlaczego referendum w sprawie uchodźców ma się odbyć dopiero w 2019 r., odparł: - Zgodnie z zapowiedziami obecnego rządu, dzisiaj ten temat jest przedstawiany następująco: my, polski rząd - tak mówi pani premier i ministrowie - nie zgodzimy się na przymusową relokację – tłumaczył rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Na sugestię, że gdyby referendum odbyło się dzisiaj, to rząd zyskałby dodatkowy argument w sporze z Unią Europejską, Krzysztof  Łapiński odpowiedział, że "dzisiaj dodatkowym argumentem są na przykład sondaże, które jasno pokazują jak bardzo społeczeństwo tej kwestii się boi".

 

- W 2019 roku są wybory i w tym czasie można też rozstrzygnąć tę kwestię. Kolejny rząd, jakikolwiek będzie, będzie miał z tyłu głowy wynik referendum. Za dwa lata zobaczymy też, jaka będzie sytuacja. Dzisiaj rząd stoi twardo na swoim stanowisku i takiego problemu nie ma. Za dwa lata rząd może się zmienić i wtedy społeczeństwo będzie mogło się wypowiedzieć -  wyjaśnił minister Łapiński.  (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.