Piątek, 12 stycznia 2018

Mazowiecka debata „Wspólnie o Konstytucji” odbędzie się w Płocku

Pierwsze w nowym roku spotkanie regionalne w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji” odbędzie się w piątek 12 listopada 2018 r. w Płocku. Mazowiecka debata dotycząca Konstytucji odbywać się będzie pod hasłem ”Różne aspekty bezpieczeństwa Polski w kontekście Konstytucji RP”.

 

Mazowsze, to kolejny region, w której rozmawiać będziemy o Konstytucji RP. W debacie uczestniczyć będzie m.in. minister Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP i Pełnomocnik Prezydenta RP ds. referendum w sprawie projektu nowej Konstytucji oraz senator Marek Martynowski.

 

Organizacja otwartej debaty o Konstytucji RP dla mieszkańców Płocka i Województwa Mazowieckiego to konsekwencja słów Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który powiedział podczas uroczystości 3 Maja 2017 roku: „Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa”. W ślad za tymi słowami Kancelaria Prezydenta RP otwiera się na głos społeczeństwa, który jest kluczowy w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w zakresie ustawy zasadniczej.

 

Debata odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w Centrum Edukacji w Płocku (al. Floriana Kobylińskiego 25). Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa aktywny udział.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.