Menu rozwijane

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego oraz asesora sądowego. Nowo powołani sędziowie oraz nowo powołani asesorzy sądowi złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.
Po szczycie NATO w Madrycie oczekujemy kolejnego sygnału, że Sojusz jest spójny i że na rosyjską agresję reaguje w sposób jednolity – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski.
– Oczekujemy, że NATO będzie reagować natychmiast na jakiekolwiek naruszenie terytorium państw NATO–wskich – powiedział szef prezydenckiego BBN Paweł Soloch, pytany o szczyt NATO w Madrycie.
Zapraszamy na debatę poświęconą bezpieczeństwu dzieci i rodzin w wakacje, która odbędzie się w Pałacu Prezydenckim we wtorek 28 czerwca br. o godz. 18.00.
Wbrew totalitarnemu terrorowi Solidarność Walcząca napełniała rodaków odwagą i wiarą w zwycięstwo i wyzwolenie – napisał Prezydent Andrzej Duda.
W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie z okazji 40–lecia powstania Solidarności Walczącej wręczono odznaczenie zasłużonym w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.
Polska oczekuje, że w koncepcji strategicznej zostanie jasno potwierdzona tradycyjna rola NATO jako sojuszu broniącego terytorium państw członkowskich, a Rosja zostanie określona jako zagrożenie – powiedział szef BBN Paweł Soloch.
Sekretarz Stanu w KPRP Andrzej Dera uczestniczył dziś w uroczystych obchodach 46 rocznicy Wydarzeń Czerwca’76 w Ursusie.
Prezydent Andrzej Duda nadał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski księdzu Andrzejowi Szczotce. Order wręczył Minister Piotr Ćwik.
Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, wręczył ks. Janowi Przybockiemu Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej.
Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy Minister Andrzej Dera wręczył, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ordery i odznaczenia zasłużonym przedsiębiorcom.
Chcę podziękować za odpowiedzialną i solidarną postawę polskich przedsiębiorców zarówno w czasie pandemii, jak i w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent: Pamięć o Czerwcu 1976 to pamięć o słusznym robotniczym gniewie i godnościowym proteście ludzi pracy. To pamięć o walce i ofiarach. To zarazem pamięć o rodzącej się wolności.
W Łomży została dziś otwarta Mobilna Strefa Zdrowia „Zdrowe Życie”. W sobotę i w niedzielę w godz. 10.00–19.00 mieszkańcy miasta mogą korzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. Strefę odwiedził minister Jacek Siewiera.
Minister Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystym otwarciu nowej remizy strażackiej w Borku Szlacheckim w woj. małopolskim. Udostępnienie nowej siedziby było elementem uroczystych obchodów 10–lecia OSP w Borku Szlacheckim.