Menu rozwijane

Szef BBN oraz szef BPM rozmawiali z doradcami ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wlk. Brytanii i Włoch w związku z kryzysem bezpieczeństwa w regionie.
Szef BBN: Wnioski z działań na granicy z Białorusią i reakcji polskiego państwa na ten kryzys, a także z sytuacji wokół Ukrainy trzeba będzie uwzględnić przy kontynuacji reformy systemu kierowania i dowodzenia armią.
Wszelkie uzgodnienia dotyczące NATO i relacji z Ukrainą będziemy podejmować w gronie sojuszników, nie będą one przedmiotem negocjacji z Rosją – podkreślił Paweł Soloch po rozmowie z Jake'm Sullivanem.
Wszelkie uzgodnienia dotyczące NATO i relacji z Ukrainą będziemy podejmować w gronie sojuszników, nie będą one przedmiotem negocjacji z Rosją – podkreślił Szef BBN Paweł Soloch po rozmowie z Jakiem Sullivanem.
Andrzej Duda powołał Radę ds. Bezpieczeństwa i Obronności. W jej skład weszli m.in. przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele świata nauki oraz eksperci od cyberbezpieczeństwa.
W przeddzień planowanej rozmowy Prezydentów USA i Ukrainy – Joe Bidena oraz Wołodymyra Zełenskiego – Szef BBN Paweł Soloch odbył rozmowę telefoniczną z Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksejem Danyłowem.
Szef BBN Paweł Soloch rozmawiał z doradcą Premiera Grecji ds. bezpieczeństwa narodowego Thanosem Dokosem. Główny temat: sytuacja bezpieczeństwa na wschodniej flance.
W BBN odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami rządu nt. bezpieczeństwa energetycznego.
Prezydent RP wydał postanowienie w sprawie zgody na pobyt komponentu Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz komponentu Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej na terytorium Polski.
W związku z wizytą w Katarze, Andrzej Duda przeprowadził konsultacje dotyczące polsko-katarskiej współpracy w sektorze gazowym oraz inwestycji w technologie związane z transformacją energetyczną.
W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. – Na polskiej granicy trwa atak hybrydowy ze strony białoruskiej, bez wątpienia wspierany przez władze rosyjskie – mówił Prezydent.
Dziś odbyła się rozmowa telefoniczna głównych doradców ds. bezpieczeństwa narodowego prezydentów Polski i USA, ministra Pawła Solocha oraz Jaka Sullivana.
W BBN odbyło się spotkanie Szefa Gabinetu Prezydenta RP Pawła Szrota oraz kierownictwa BBN z przebywającą z wizytą w Polsce Dyrektor Narodowego Wywiadu Stanów Zjednoczonych Avril Haines.
W 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Prezydent RP spotkał się z żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji w związku z działaniami prowadzonymi na granicy z Białorusią.
Sytuacja na granicy z Białorusią jest bardzo napięta; w najbliższych kilku lub kilkunastu dniach można spodziewać się tylko eskalacji - ocenił w Polskim Radiu Szef BBN Paweł Soloch.