Menu rozwijane

W Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Turcji Recepem Tayyip Erdoğanem. Głównym tematem rozmów – wojna w Ukrainie. 
Andrzej Duda spotkał się z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ Sandą Ojiambo, przedstawicielami sektora prywatnego United Business for Ukraine.
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Londynie spotkał się z nową Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Wśród tematów rozmowy: bezpieczeństwo, wsparcie Ukrainy i współpraca gospodarcza.
Listy uwierzytelniające z rąk Prezydenta RP otrzymał Mateusz Gniazdowski – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej.
Prezydent Andrzej Duda ma zamiar udać się na uroczystości pogrzebowe Elżbiety II – powiedział w TVP Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Polska musi wrócić do Afryki, żeby być poważnym graczem – powiedział Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Dodał, że wizyta Prezydenta w Afryce Zachodniej była też związana z najbliższą sesją ONZ.
Prezydent Andrzej Duda weźmie w czwartek udział w wideokonferencji z Prezydentem USA Joe Bidenem i innymi liderami państw zachodu, wspierającymi Ukrainę.
Wizyty w Nigerii, Republice Wybrzeża Kości Słoniowej (WKS) i Senegalu to pierwsze, historyczne wizyty Prezydenta RP w tych krajach.
5 września Prezydent Andrzej Duda rozpocznie wizytę w Afryce Zachodniej. Odwiedzi Nigerię, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Senegal.
Jakub Kumoch: Wydarzenia bieżącego roku trwale zmieniły relacje polsko–ukraińskie. Ukraina to jest już zupełnie nowy kraj, który wyłania się z okresu tworzenia się jego państwowości
Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem, który jeszcze bardziej wzmocni nasze wzajemne stosunki – oświadczył w poniedziałek w Kijowie szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Prezydent RP Andrzej Duda odbył dziś rozmowę telefoniczną z Przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem. Rozmowa trwała godzinę i w dużej mierze dotyczyła konsekwencji rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie.
Z tej okazji na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się okolicznościowa iluminacja. 
Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch spotkał się z kończącym misję dyplomatyczną w Polsce Ambasadorem Macedonii Północnej Vasilem Panovskim.
Prezydent Andrzej Duda: Omówiliśmy szczegółowo obecną sytuację wojenną, pomoc dla Ukrainy i koordynację dalszych działań.