Menu rozwijane

Przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO byłoby historycznym momentem oraz tak naprawdę wielką porażką Rosji, której utrudniałoby to całą politykę bezpieczeństwa – powiedział szef BPM Jakub Kumoch.
Przegląd polsko–ukraińskiej współpracy w czasie rosyjskiej agresji oraz omówienie projektów na przyszłość to tematy konsultacji przedstawicieli Kancelarii Prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie.
Doradca Prezydenta RP Paweł Czerwiński odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy podczas jubileuszowej 25. edycji konferencji GAZTERM. Wydarzenie, będące najważniejszym forum debaty branży gazowej w Polsce, zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta RP.
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Estonii rozmawiał z Prezydentem Alarem Karisem, a także z Premier Kają Kallas. Wśród tematów – dalsza pomoc Ukrainie i przyznanie jej statusu kandydata do UE.
Prezydent Andrzej Duda spotka się w przyszłym tygodniu w Warszawie z nową Prezydent Węgier Katalin Novák oraz z kończącym swoją kadencję Prezydentem Słowenii Borutem Pahorem – poinformował Szef BPM.
Cel wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy na Słowacji to skoordynowanie pomocy państw naszego regionu dla Ukrainy; chodzi nie tylko o pomoc w czasie wojny, ale także o wsparcie dla członkostwa Ukrainy w UE – powiedział Szef BPM.
Prezydent Andrzej Duda złoży jutro wizytę roboczą w Republice Słowackiej. Celem wizyty jest koordynowanie współpracy i pomocy dla Ukrainy.
Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Dyrektora Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Qu Dongyu.
Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Mongolii Uchnaagijnem Chürelsüchem.
Prezydent weźmie w czwartek udział w uroczystym otwarciu gazowego interkonektora Polska–Litwa.
Prezydent RP Andrzej Duda przyjął Przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi.
Prezydent bardzo wyraźnie powiedział, że stosunki ze Stanami Zjednoczonymi uważa za kluczowe i to niezależnie od tego kto rządzi w Warszawie i Waszyngtonie – powiedział Jakub Kumoch, relacjonując rozmowę Prezydenta Andrzeja Dudy z Nancy Pelosi.
Ukraina zaproponowała Polsce dołączenie do grupy państw, które będą gwarantami jej bezpieczeństwa. Prezydent wraz z rządem podjął decyzję, że Polska nie będzie uchylać się od odpowiedzialności – mówi Jakub Kumoch.
Z inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ odbyła się dziś rozmowa António Guterresa z Prezydentem Andrzejem Dudą. António Guterres omówił z Prezydentem RP swoje spotkanie w Kijowie z Wołodymyrem Zełenskim.
Minister Jakub Kumoch rozmawiał dziś z wiceszefem MSZ Kazachstanu Romanem Wasilenko m.in. o wojnie na Ukrainie, sytuacji bezpieczeństwa w regionie i współpracy energetycznej między naszymi krajami.