Menu rozwijane

Anna Grabowska

Dziennikarka specjalizująca się w tematyce społeczno–gospodarczej. W Polskim Radiu 24 prowadzi audycję „Rządy pieniądza”. Wykładowca w WSB w Warszawie.

Absolwentka Wydziałów Prawa i Administracji oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, a także Mediacji Sądowych i Pozasądowych w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Pracowała m.in. w Dziale Prawnym dziennika „Rzeczpospolita” oraz Polskiej Agencji Prasowej. Redaktor Naczelna miesięcznika „Dialog – w centrum i regionach”, kierownik działu społeczno–prawnego Tygodnika „Solidarność”. Autorka i prowadząca audycje publicystyczne w Programie Pierwszym Polskiego Radia oraz Polskim Radiu 24. W latach 2016–2017 prowadziła na antenie TVP Info program publicystyczny „Debata Trójstronna”, a do lipca 2017 roku program „Debata TVP Info” oraz „Debata Senior”. Także autorka i prowadząca programy na ogólnopolskiej antenie TVP3: „Inwestujemy w Polskę”, „Składka, emerytura, przyszłość”, „Masz prawo”.

Autorka książek i poradników o tematyce podatkowej, związanej z rynkiem pracy, zatrudnieniem Polaków za granicą oraz dialogiem społecznym.