Piątek, 2 września 2016

Prezydent mianował generałów w BOR i Policji

Zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO to, w dobie wielu wyzwań, sukces służb - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia aktów mianowania na stopnie generalskie m.in. szefowi BOR i trzem zastępcom komendanta głównego policji.

 

Prezydent gratulował awansowanym, a także ich bliskim i współpracownikom. - Każdy sukces, a nominacja generalska jest bez wątpienia i sukcesem i owocem sukcesu, to kwestia wspólnego działania – powiedział Andrzej Duda.


- Osiągnęliście państwo wielkie sukcesy w waszej służbie, myślę tutaj przede wszystkim o tych dwóch istotnych dla naszego państwa wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy: Szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego i Światowe Dni Młodzieży – mówił prezydent do nowo mianowanych generałów. Wydarzenia te, jak dodał, są istotnie związane z kwestiami bezpieczeństwa, w tym koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie w niezwykle trudnych czasach, wobec różnorakich wyzwań m.in. zagrożenia terrorystycznego, na które potencjalnie Polska jest narażona.


Prezydent wskazywał też, że piątkowy awans jest zarówno wyrazem podziękowania za dotychczasową pracę i sukcesy, jak i zobowiązaniem do dalszej pracy i "doskonalenia realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwu i obywatelom". Zaznaczył, że obecnie planowane i realizowane są ważne programy związane z codziennym bezpieczeństwem. Wymienił m.in. program wsparcia pracy dzielnicowego, program tworzenia krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i program "Razem bezpieczniej".

 

 

- Chciałbym, żebyście się państwo skoncentrowali na tych właśnie sprawach związanych z dobrą organizacją pracy policji i Biura Ochrony Rządu związanej z efektywnością wykonywania tego najważniejszego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa, przede wszystkim bezpieczeństwa obywatelom - tam gdzie mieszkają, w ich codzienności - mówił prezydent.


Wspominał też nagranie, na którym zarejestrowano, jak uczestnicy Światowych Dni Młodzieży spontanicznie dziękowali policjantom opuszczającym posterunki po zakończeniu wykonywania zadań.

 

- To chyba najpiękniejsze świadectwo dobrze wykonanej służby. Ta spontaniczna wdzięczność zrobiła na mnie ogromnie wrażenie, ale myślę, że ona zrobiła ogromne wrażenie też na tych zwykłych funkcjonariuszach, którzy w deszczu, w palącym słońcu, cały czas spokojnie, sumiennie i doskonale wykonywali swoje zadania, będąc życzliwymi, pomocnymi, a przede wszystkim niestrudzenie zapewniającymi bezpieczeństwo w trudnych często warunkach - powiedział.


Andrzej Duda przypomniał, że przekazał już podziękowanie szefom wszystkich formacji, które uczestniczyły w zabezpieczeniu ŚDM. - Mam nadzieję, że dotarło ono do wszystkich funkcjonariuszy, bo chciałbym, aby usłyszeli także to "dziękuję" ze strony głowy państwa - powiedział prezydent. 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda mianował na pierwszy stopień generalski jednego oficera Biura Ochrony Rządu oraz siedmiu oficerów Policji.

 

Mianowani zostali:


na stopień generała brygady w Biurze Ochrony Rządu:

  • płk Andrzej Pawlikowski – Szef Biura Ochrony Rządu,

 

na stopień generalski nadinspektora Policji:

  • insp. Andrzej Szymczyk – I Zastępca Komendanta Głównego Policji,
  • insp. Jan Lach – Zastępca Komendanta Głównego Policji,
  • insp. Helena Michalak – Zastępca Komendanta Głównego Policji,
  • insp. Daniel Kołnierowicz – Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku,
  • insp. Tomasz Miłkowski- Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie,
  • insp. Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie,
  • insp. Tomasz Trawiński - Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.