Piątek, 18 marca 2016

Prezydent odznaczył Polonię na Węgrzech

Podczas wizyty na Węgrzech, w Ambasadzie RP w Budapeszcie, prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe działaczom polonijnym wyróżnionym za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska węgierskiej Polonii, rozwijanie polsko-węgierskiej współpracy i przyjaznych stosunków.

 

- Dbanie o polskość za granicą to dbanie o Polskę i budowa siły naszego kraju. Utrzymywanie więzi, a w ten sposób także i budowanie poczucia wspólnoty, polskości będących naszą wielką sprawą, jest dla mnie ogromnie ważne z uwagi na misję, którą powierzyli mi Polacy – powiedział Andrzej Duda.

 

Prezydent podkreślił, że każda z odznaczonych osób wniosła ogromny wkład w dbanie o Polaków i polskość na Węgrzech. - To oznacza także dbanie o Polskę oraz budowanie siły naszego kraju także w przestrzeni międzynarodowej – ocenił.  Zobacz także: "Kryzys imigracyjny to najpoważniejszy problem UE"

 

Andrzej Duda mówił, że odznaczeni pracują społecznie, z potrzeby serca i ducha, z poczucia więzi i korzeni narodowych. Prezydent prosił przedstawicieli Polonii o dalszą pracę na rzecz Polski, dziękował za dotychczasowe starania.

 

 

 

Odznaczeni zostali:
 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

1.  Béla KRISTON

2.  Eugeniusz KOREK 

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

               
3.  Tamás BÁRKÁNYI
4.  Zsolt BÁTORI
5.  András BUSKÓ
6.  Jadwiga FLORIAŃSKA
7.  Olivér HARDY

8.  Halina KEMÉNYFFYNÉ-KRAWCZUN

9.  Małgorzata LESZKÓ
10. Ewa MODRZEJEWSKA
11. Anna NÉMETH
12. Barbara PÁL
13. Andrzej POLAK
14. Stanisława PRISZLER
15. István RÉMIÁS
16. Małgorzata SOBOLTYŃSKI
17. Marianna TÁNCZOSNÉ MINDA
18. Korinna WESOŁOWSKI
 
(PAP, inf. własna)
 
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.