Menu rozwijane

W 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych wziął udział w uroczystości zatwierdzenia umów na dostawę dla Sił Zbrojnych RP koreańskich lekkich samolotów bojowych FA–50.
W Kielcach odbyła się epokowa zmiana – podkreśla Andrzej Duda, który złożył dziś wizytę na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
Prezydent RP Andrzej Duda wziął dziś udział w uroczystościach dożynkowych na Jasnej Górze w Częstochowie. Prezydent dziękował rolnikom za zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa żywnościowego.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w inauguracji roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół w Tarczynie (woj. mazowieckie).
Dziś przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 4.45 rozpoczęły się uroczystości na Westerplatte z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
W Lubinie (woj. dolnośląskie) Prezydent RP wziął udział w obchodach 40. rocznicy Zbrodni Lubińskiej oraz 42. rocznicy Porozumień Sierpniowych.
– Solidarność jest symbolem wolnej i niepodległej Polski, nie tylko tu, w Gorzowie i w Rzeczypospolitej, ale i na całym świecie – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 40. rocznicy Gorzowskiego Sierpnia 1982 r.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami administracji państwowej oraz służb zaangażowanych w monitorowanie, badanie oraz akcję oczyszczania Odry.
W Kolonii Boćki na Podlasiu Para Prezydencka wzięła udział w Święcie Plonów. Stąd pochodzi najpiękniejszy wieniec ubiegłorocznych Dożynek Prezydenckich.
W związku ze zjawiskiem powodzi błyskawicznej w Małopolsce oraz sytuacją meteorologiczną Prezydent Andrzej Duda odwiedził Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie.
W Ząbiu (woj. warmińsko–mazurskie) Prezydent Andrzej Duda odwiedził obóz harcerski, gdzie spotkał się z przedstawicielami wszystkich organizacji harcerskich objętych Protektoratem Prezydenta RP.
Z udziałem Prezydenta RP odbyła się uroczystość otwarcia odrestaurowanego Klubu Olimpijskiego w Krakowie. Z rąk Przewodniczącego MKOl Andrzej Duda odebrał Złoty Order Olimpijski.
W Katowicach Prezydent Andrzej Duda uczestniczy w obchodach Święta Policji, podczas których wręczył nominacje generalskie oraz odznaczenia państwowe.
– NATO wzmacnia się poprzez przystąpienie do niego silnych państw – powiedział Andrzej Duda w Gdyni, gdzie uroczyście podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do Sojuszu.
We wsi Sochy Prezydent RP wziął udział w uroczystości z okazji obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej