Menu rozwijane

11 lipca 2021
Kraków | Prezydenci Polski i Litwy z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych (1)
Kraków | Prezydenci Polski i Litwy z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych (2)
Kraków | Prezydenci Polski i Litwy z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych (3)
o1701703023.jpg
o1985698991.jpg
o1037494732.jpg

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Krakowie składa dziś wizytę Prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Obaj przywódcy odwiedzili Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.

PROGRAM PRASOWY>>

Może Cię zainteresować Prezydent Litwy z Małżonką złożą w niedzielę wizytę w Polsce Szef BBN: Sprawy bezpieczeństwa istotne we współpracy Polski i Litwy – To podkreślenie, że sprawy bezpieczeństwa są jednym z fundamentów naszej współpracy – powiedział szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Przypomniał, że w 2019 r. Prezydenci Polski i Litwy podpisali Deklarację o wzmocnieniu polsko-litewskiego partnerstwa w dziedzinie bezpieczeństwa.

Jeszcze dziś Prezydenci wezmą udział w krakowskich uroczystościach z okazji 500-lecia zawieszenia Dzwonu Zygmunt. Towarzyszyć im będą Małżonki. – Dzwon Zygmunt jest świadkiem naszej historii, ale też jest świadkiem tej wspaniałej polsko-litewskiej historii. Ta rocznica na nowo wskazuje, że dla relacji polsko-litewskich historia jest fundamentem współpracy – wyjaśnił prezydencki minister Wojciech Kolarski.

WIĘCEJ: