Środa, 12 czerwca 2019

Wizyta Pary Prezydenckiej w Waszyngtonie [PL/ENG]

Wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych  Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Polski podpisali w środę w Białym Domu Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump. Zgodnie z tym dokumentem, USA planują zwiększyć swoją aktualną obecność wojskową w Polsce. W najbliższej przyszłości ta trwała obecność wzrośnie o około 1000 żołnierzy. TREŚĆ DEKLARACJI >>

 

ENGLISH VERSION >>

 

 

 

 

Zobacz także: Zakończono negocjacje porozumienia ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce [PL/ENG] To najważniejsze wydarzenie dzisiejszej wizyty polskiej Pary Prezydenckiej w Białym Domu. – Dokument o dalszej o współpracy w zakresie obronności i obecności Stanów Zjednoczonych militarnie w Polsce ma charakter przełomowy – podkreślił Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej Prezydentów RP i USA.  


CAŁE OŚWIADCZENIE PREZYDENTA RP>>
WYPOWIEDŹ PREZYDENTA USA>>

 

 

 

 

 

Po powitaniu i wspólnych rozmowach gospodarze przygotowali dla polskiej Pary Prezydenckiej niespodziankę – przelot nad Waszyngtonem dwóch amerykańskich myśliwców piątej generacji F-35. 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także: Wystąpienie Andrzeja Dudy podczas przyjęcia wydanego przez Donalda Trumpa z Małżonką na cześć polskiej Pary Prezydenckiej [PL/ENG] W wywiadzie dla polskich stacji telewizyjnych Prezydent RP, pytany o ewentualną reakcję Rosji na podpisaną deklarację, zaznaczył: Bardzo bym chciał, żeby Rosja była przyjacielem Polski, bardzo bym chciał, aby nasze relacje były jak najlepsze. Bardzo bym tego chciał, tylko że warunek jest jeden: musi być przestrzegane prawo międzynarodowe.
WYWIAD DLA TV >>
 

Wieczorem w Białym Domu odbyło się przyjęcie wydawane przez amerykańską Parę Prezydencką z okazji wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w USA.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wcześniej polska Para Prezydencka gościła w Białym Domu 10 miesięcy temu, we wrześniu 2018 r.

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.