Środa, 9 grudnia 2020

Wizyta Prezydenta RP w Republice Czeskiej [PL/EN]

Prezydent Andrzej Duda złożył roboczą wizytę w Czechach, gdzie na Zamku na Hradczanach w Pradze spotkał się z Prezydentem Milošem Zemanem. Rozmowy dotyczyły m.in. stanu negocjacji unijnego budżetu oraz współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

 

Po spotkaniu obaj Prezydenci wygłosili oświadczenie dla mediów.

OŚWIADCZENIE PREZYDENTA RP>>

ENGLISH VERSION>>

 

 

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda uda się w środę z roboczą wizytą do Czech   – Cieszę się, że mamy z Panem Prezydentem takie samo stanowisko: wszystko, co jest stanowione w ramach UE przez wszelkie jej instytucje zawsze musi się mieścić w obrębie traktatów. To ma znaczenie fundamentalne. Traktaty UE są najważniejsze i wszystkie akty niższej rangi muszą mieścić się granicach tych traktatów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Duda. – Nie może być tak, że aktami niższej rangi zmieniane są czy wypaczne postanowienia traktatów. To sytuacja niedopuszczalna. 
 

Wieczorem w nagraniu z pokładu samolotu wracającego do Warszawy, udostępnionym na twitterze, Prezydent Duda dodał, że jest wdzięczny Prezydentowi Zemanowi za słowa o solidarności państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej i zapewnienie, że jako sąsiedzi musimy się wspierać, a Polska może na Czechy liczyć. – Wierzę, że działając razem w ramach UE, która jest Unią wolnych narodów i równych państw, stojąc ramię w ramię, pokonamy nie tylko pandemię koronawirusa, ale także wszystkie trudności gospodarcze, które ona wywołuje, wyjdziemy na prostą i doprowadzimy do tego, że i jako państwo, i jako cała Unia Europejska znów będziemy się dynamicznie rozwijali z pożytkiem dla naszych narodów.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.