Menu rozwijane

Sytuacja w regionie, współpraca sojusznicza i bezpieczeństwo Ukrainy to tematy dzisiejszego spotkania Prezydenta z przedstawicielami rządu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.
Para Prezydencka zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Polsce na doroczne spotkanie z okazji Nowego Roku.
Sytuacja bezpieczeństwa w regionie będzie tematem konsultacji Prezydentów Polski i Ukrainy, które odbędą się w czwartek i piątek w Wiśle – poinformował szef BPM Jakub Kumoch.
Prezydent podpisał Ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody.
W kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostały złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta RP.
Polska jako pierwsza uznała niepodległość Ukrainy. W 30. rocznicę tego wydarzenia wyświetlono okolicznościowe iluminacje na fasadach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i Pałacu Maryjskiego w Kijowie.
Zgodnie z zapowiedzią złożoną 27 grudnia 2021 r., Prezydent Andrzej Duda skierował dziś do Sejmu weto do ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał trzy ustawy, w tym m.in. nowelizację ustawy o pomocy społecznej.
Prezydent Andrzej Duda podpisał pięć ustaw, w tym ustawę w sprawie utworzenia funduszu kompensacyjnego.
Prezydent podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z powołaniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Andrzej Duda podpisał osiem ustaw, w tym ustawę o nowym świadczeniu – dodatku osłonowym, który pomoże najbardziej potrzebującym pokryć część kosztów energii oraz rosnących cen żywności.
Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Kolejne spory nie są nam potrzebne – poinformował Andrzej Duda.
Emerytury stażowe, sędziowie pokoju, odbudowa Pałacu Saskiego czy ustanowienie Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – to niektóre tematy projektów ustaw skierowanych do Sejmu.
Para Prezydencka wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek pt. „Gwiazdy na Gwiazdkę” wyemitowanego w wigilijny wieczór przez TVP.
Prezydent RP podpisał ustawę o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”.