Menu rozwijane

W Pałacu Prezydenckim odbyła się debata ekspercka poświęcona bezpieczeństwu dzieci i rodzin podczas wakacji. 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył listy uwierzytelniające dwóm ambasadorom udającym się na placówki dyplomatyczne do Tunezji i do Watykanu.
Prezydent RP Andrzej Duda odwołał Adama Kwiatkowskiego ze stanowiska Sekretarza Stanu w KPRP. Prezydent RP powołał Adama Kwiatkowskiego na Doradcę Społecznego Prezydenta RP.
Prezydent RP podpisał trzy ustawy, m.in. ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.
Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw.
Informacja w sprawie ustawy z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz ustawy o przetwarzaniu informacji kryminalnych.
Wolontariusz to ktoś, kto dobrowolnie, bez wynagrodzenia i oczekiwania osobistych profitów, angażuje się w pracę na rzecz innych osób, na rzecz wspólnoty, której czuje się częścią, i na rzecz fundamentalnych, łączących ludzi wartości – podkreślił Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników IV Forum Wolontariatu.
Rada Europejska zdecydowała o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu kandydatów do UE. To świetna wiadomość! Gratulujemy! Aktywnie wspieraliśmy ich wnioski, a teraz cieszymy się razem z Nimi! – podkreślił Prezydent Andrzej Duda.
W sobotę i niedzielę w godz. 10.00–19.00 na placu Niepodległości w Łomży będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
Prezydent gościł zawodników drużyny Team Invictus Poland. Podziękował zawodnikom – weteranom poszkodowanym w misjach za reprezentowanie Polski w zawodach Invictus Games w Sydney i Hadze.
Prezydent RP Andrzej Duda – na wniosek Prezesa Rady Ministrów – powołał Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów.
„Łączymy wszystkich” – to hasło pierwszej odsłony 7. edycji Kongresu 590, która z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy została zainaugurowana dziś w Nadarzynie k. Warszawy.
Ustawa o Akademii Kopernikańskiej i nowelizacja ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz ustawy o zawodzie farmaceuty z podpisem Prezydenta.
Absolutnie fundamentalnym priorytetem jest dla nas to, by wojna na Ukrainie zakończyła się w sposób dla Polski bezpieczny, a Ukraina powinna odzyskać kontrolę nad swoim terytorium w granicach uznanych międzynarodowo.
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył ordery osobom zasłużonym w akcji ewakuacyjnej obywateli RP i cudzoziemców, która miała miejsce w sierpniu 2021 roku w ramach sojuszniczej operacji NATO w Afganistanie.