Środa, 13 marca 2019

Prezydent na uroczystościach z okazji stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystej mszy świętej odprawionej w Świątyni Opatrzności Bożej z okazji 6. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra, stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską oraz pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski. Eucharystię sprawował ks. kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Wcześniej hierarcha był gościem Prezydenta w Belwederze.

 

Podczas nabożeństwa została przekazana na ręce kard. Pietra Parolina kopia Świecy Niepodległości, jako dar dla papieża Franciszka. Do świecy dołączone zostały listy od Prezydenta RP i kardynała Nycza do papieża.

 

 


Wcześniej Andrzej Duda spotkał się w Belwederze z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynałem Pietrem Parolinem, którego wizyta w Warszawie związana jest z obchodzonymi w tym czasie w polskim Kościele jubileuszami.

 

Zobacz także: Udział Prezydenta RP w Szczycie Klimatycznym COP24 w Katowicach [PL/ENG] Audiencja Pary Prezydenckiej u papieża Franciszka [PL/ENG]

 

Poprzednie spotkanie Prezydenta Dudy i kardynała Parolina miało miejsce w Katowicach podczas szczytu klimatycznego COP24 w grudniu ubiegłego roku. Obaj przywódcy  spotkali się także podczas ubiegłorocznej wizyty Prezydenta RP w Watykanie.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.