Wtorek, 16 lipca 2019

Wizyta Prezydenta Litwy [PL/ENG]

– Wizyta Prezydenta Litwy to dla nas ważny znak przyjaźni – powiedział Prezydent Polski Andrzej Duda po spotkaniu z Gitanasem Nausėdą. Wizyta w Warszawie jest pierwszą podróżą zagraniczną nowego Prezydenta Litwy. 

ENGLISH VERSION >>>

 

Litewską Parę Prezydencką na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przywitali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Następnie odbyły się rozmowy Par Prezydenckich, spotkanie „w cztery oczy” oraz rozmowy delegacji. 

 

 

 

Na wspólnej konferencji prasowej Andrzej Duda poinformował, że rozmowy dotyczyły współpracy w ramach Unii Europejskiej. Innym tematem była współpraca w ramach państw Trójmorza i rozwoju infrastruktury pomiędzy Polską a Litwą. Andrzej Duda wymienił inwestycje transportowe: kolejową Rail Baltica oraz drogowe Via Carpatia i Via Baltica. CAŁA WYPOWIEDŹ >>>


Zobacz także: Prezydent Litwy we wtorek z wizytą w Polsce [PL/ENG] Polski Prezydent relacjonował również, że rozmawiano o trwającej już budowie interkonektora gazowego pomiędzy Polską a Litwą. W kwestii bezpieczeństwa energetycznego Prezydenci poruszyli nie tylko temat przesyłu gazu pomiędzy dwoma państwami, ale także energii elektrycznej.


Andrzej Duda poinformował, że zaprosił Prezydenta Litwy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, co – jak zaznaczył – spotkało się z pozytywną odpowiedzią Gitanasa Nausėdy.

 

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.