Sobota, 5 października 2019

Pożegnanie śp. Kornela Morawieckiego

Na Powązkach Wojskowych z najwyższymi honorami pożegnano dziś śp. Kornela Morawieckiego. Wcześniej za jego duszę odprawiono w Katedrze Polowej WP mszę św. żałobną pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego. – Kornel Morawiecki chciał wolnej, niepodległej Polski. Nie godził się na żadną inną. Był pod tym względem niezłomny. Był wyśmiewany, atakowany, krytykowany, więziony, deportowany – właśnie dlatego, że chciał Polski niepodległej i nie godził się na żadne kompromisy – podkreślił podczas mszy Prezydent RP.  CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 


 


 

 

Uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy.
 

 

 

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, Marszałek Senior Sejmu VIII kadencji, kawaler Orderu Orła Białego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.  

 


Zobacz także: Prezydent: Panie Marszałku, dziękujemy za Pana drogę życia poświęconą Ojczyźnie W piątek trumnę z ciałem śp. Kornela Morawieckiego wystawiono w Sali Kolumnowej Sejmu. Po oddaniu honorów przez asystę wojskową hołd zmarłemu oddali Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z rodziną oraz m.in. Marszałkowie Sejmu, Senatu i Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska. Wieczorem Prezydent Andrzej Duda wraz z członkami rządu, parlamentu, działaczami Solidarności Walczącej i innych partii oraz mieszkańcami Warszawy w kondukcie żałobnym odprowadzili Marszałka Seniora do Katedry Polowej WP.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.