Poniedziałek, 6 stycznia 2020

Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. 

 

Prezydent podkreślał, że orszak stał się tradycją nie tylko Warszawy, ale także tradycją ogólnopolską i tradycją Polaków na całym świecie. Przypomniał, że ulicami stolicy Orszak przeszedł po raz 12. i jest najstarszy w Polsce. Andrzej Duda dziękował za wspólne świętowanie oraz za wspólnotę polską, religijną, wspólnotę ludzi, którzy mają te same wartości, którzy po prostu chcą być razem. CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Barwny pochód wyruszył z pl. Zamkowego, przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka.

 

 

 

 

Zobacz także: Orszak Trzech Króli w Wadowicach Para Prezydencka na Orszaku Trzech Króli w Skoczowie W Cieszynie Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka. Para Prezydencka wzięła w nich udział po raz piąty.

 

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono obchody Bożego Narodzenia. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.