Wtorek, 7 stycznia 2020

Posiedzenie Rady Gabinetowej [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej zapowiedział, że nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. 

 

– Stanowisko całego polskiego rządu i moje jako Prezydenta jest jednoznaczne: albo Polska będzie mogła zabrać głos, albo Prezydent Rzeczypospolitej nie powinien brać udziału w tym wydarzeniu. W związku z tym komunikuję jednoznacznie, przesądziliśmy, że jako Prezydent RP nie będę brał udziału w wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Jerozolimie 23 stycznia – oświadczył. 

ENGLISH VERSION >>>

 

– Tym prawdziwie najważniejszym dniem, w którym świat od wielu lat obchodzi Światowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu jest 27 stycznia - to jest ta data i to miejsce, czyli teren byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau – zaznaczył Andrzej Duda.

 

WYPOWIEDŹ PREZYDENTA PO ZAKOŃCZENIU POSIEDZENIA RADY >>>

 

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadania polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie były tematami obradującej w Pałacu Prezydenckim Rady Gabinetowej.

 

ROZPOCZĘCIE OBRAD. WYSTĄPIENIE PREZYDENTA >>>

 

Zobacz także: Prezydent RP: na wtorek zwołuję Radę Gabinetową Zgodnie z konstytucją, w sprawach szczególnej wagi Prezydent Rzeczypospolitej może zwołać Radę Gabinetową. Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej.  Radzie Gabinetowej nie przysługują kompetencje Rady Ministrów.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.