Środa, 25 marca 2020

W czwartek pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym

W czwartek wyląduje w Polsce pierwszy samolot z Chin z wyposażeniem medycznym, a w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych samolotów – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

 

Zobacz także: Rozmowa z Prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Andrzej Duda poinformował o telefonicznej rozmowie, jaką przeprowadził z Prezydentem Chin Xi Jinpingiem, dodając, że Chiny powoli, ale konsekwentnie wracają do pracy i dzięki temu Polska będzie mogła kupić potrzebny sprzęt. – Pan Prezydent powiedział, że Polska ma zielone światło do tego, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane – relacjonował Andrzej Duda. CAŁA WYPOWIEDŹ>>


Zapewnił ponadto, że wszędzie tam, gdzie to możliwe uruchamiana jest produkcja w kraju.

 

Zobacz także: Rada Bezpieczeństwa Narodowego nt. „tarczy antykryzysowej” Prezydent o wsparciu dla przedsiębiorców [PL/ENG] Prezydent powiedział również, że do projektu tarczy antykryzysowej wprowadzono zwolnienie na trzy miesiące z KRUS-u, a także przepisy, które powodują, że rolnicy będą traktowani jak przedsiębiorcy, będą im przysługiwały te same formy pomocy. 

 

 


 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.