Poniedziałek, 31 maja 2021

Ratyfikacja decyzji ws. systemu zasobów własnych UE [PL/EN]

Prezydent Andrzej Duda ratyfikował decyzję Rady (UE, Euratom) w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie UE jest konieczna, aby ruszyły wypłaty m.in. z Funduszu Odbudowy.

 

Zobacz także: W poniedziałek uroczysta ratyfikacja decyzji o zasobach własnych UE Nowy Polski Ład i Krajowy Plan Odbudowy tematami spotkania w Pałacu Prezydenckim – Wierzę w to głęboko, że rozwiązania finansowe przewidziane przez Radę UE będą rzeczywiście remedium, które nie tylko pozwoli wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19, ale przede wszystkim pozwoli dokonać naszemu krajowi skoku rozwojowego pod względem infrastrukturalnym – podkreślił Andrzej Duda.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

Prezydent wyraził nadzieję, że plan odbudowy da niezwykły impuls rozwojowy i pozwoli przeżywać czas wielkiej prosperity gospodarczej zapewniając także wysoki poziom życia w naszych krajach, a przede wszystkim w Polsce.

ENGLISH VERSION >>

 

W uroczystości uczestniczyła minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP, wraz z kierownictwem Kancelarii.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.