Piątek, 27 sierpnia 2021

Prezydent zwołał Radę Gabinetową

– Musimy rozmawiać o działaniach ws. przygotowań szkół na kolejną falę koronawirusa – mówił Prezydent Andrzej Duda o zwołanej na poniedziałek Radzie Gabinetowej poświęconej przygotowaniom do nowego roku szkolnego.

 

Na poniedziałek na godz. 12 Prezydent zwołał Radę Gabinetową, która będzie poświęcona przygotowaniom do nowego roku szkolnego.

 

Zobacz także: Rada Gabinetowa w związku z pandemią koronawirusa Andrzej Duda pytany w TVP Info, jakie szczegóły chciałby poznać podczas Rady Gabinetowej, przypomniał, że w ubiegłym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego też zorganizował spotkanie w takim formacie.

 

–  Po to, żeby zapytać, w jakim stopniu nasz system edukacji, szkół jest przygotowany na falę koronawirusa i jakie rząd przewiduje działania, w jaki sposób ma zamiar zabezpieczać, jakie ma zamiar podejmować decyzje, jeżeli by się okazało, że będzie wzrost zachorowań – odpowiedział.

 

– Musimy o takich sprawach porozmawiać, bo to jest bardzo ważne. Te rzeczy powinny być zaplanowane i powinny być realizowane w sposób metodyczny według pewnego scenariusza, który przewiduje różne możliwości – mówił Prezydent.

 

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie Prezydent.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.