Wtorek, 11 października 2016

Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale

W Pałacu Prezydenckim odbyło się we wtorek spotkanie z udziałem Pary Prezydenckiej podsumowujące tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Spale. W pierwszej części uroczystości  Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska wręczyła dyplomy przedstawicielom różnych instytucji zaangażowanych w przygotowanie Dożynek.  

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką podziękowali organizatorom i współorganizatorom Dożynek za zaangażowanie i ciężką pracę. Zobacz także: Pierwsza Dama w Spale: Dziękuję za kultywowanie pięknych dożynkowych tradycji Wystąpienie Prezydenta RP podczas Dożynek Prezydenckich w Spale

 

- Jesteśmy krajem, który w dużej części jest wciąż krajem rolniczym i pewnie takim pozostanie, jesteśmy dużym krajem europejskim, a w dużych krajach europejskich rolnictwo się rozwija i w związku z tym musimy o nie dbać – podkreślił prezydent. Zaznaczył, że musimy dbać o rolnictwo również dlatego, że jest to absolutnie strategiczna gałąź produkcji naszego państwa, która może z powodzeniem konkurować w przestrzeni nie tylko europejskiej, ale i światowej.

 

- Jeżeli mówimy o polskiej tradycji, jeżeli mówimy o wartościach, o tym, że powinniśmy polskie państwo na wartościach budować, to nie mam żadnych wątpliwości, że ona tkwią właśnie w tych, którzy są najbliżej polskiej ziemi – dodał Andrzej Duda.

 

Prezydent mówił również, że Dożynki Prezydenckie w Spale to niezwykle ważna dla niego i jego żony okazja do złożenia specjalnych podziękowań rolnikom za ich trud corocznej, niezwykle ciężkiej pracy.

 

Z krótkim koncertem w Pałacu Prezydenckim wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W spotkaniu wzięła także udział grupa wieńcowa, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Historia Dożynek Prezydenckich w Spale>>

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.