Czwartek, 6 sierpnia 2015

Msza w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę Prezydenta RP

W czwartek przed południem w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona została msza święta, w której uczestniczył nowo zaprzysiężony prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą.

 

Mszy świętej przewodniczył przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak. Udział w nabożeństwie wzięli też metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

 

W archikatedrze obecni byli m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i b. prezydent Lech Wałęsa.

 

Po mszy prezydent w krypcie archikatedry złożył kwiaty na grobie prezydenta Gabriela Narutowicza, przed tablicą upamiętniającą prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, na grobach prezydenta Ignacego Mościckiego i prymasa Józefa Glempa. Następnie Para Prezydencka przeszła do nawy z sarkofagiem prymasa Stefana Wyszyńskiego i także tam prezydent złożył kwiaty.

 

O godz. 13.30 Para Prezydencka przeszła do Zamku Królewskiego, gdzie o godz. 14 odbędzie się uroczystość przekazania prezydentowi odznak: Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski.

 

Przed mszą prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosił orędzie. (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.