Menu rozwijane

24 stycznia 2022

Prezydent Andrzej Duda zwołał dziś naradę z przedstawicielami rządu poświęconą sytuacji bezpieczeństwa w regionie, wsparciu Ukrainy oraz współpracy sojuszniczej.

W spotkaniu wzięli udział ministrowie obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, szefowie służb oraz współpracownicy Andrzeja Dudy: szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch i Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. 

03__Andrzej_Duda_narada_BBN_20220124_ERB55493.jpg [608.30 KB]

Może Cię zainteresować Andrzej Duda: Ukraina może liczyć na wsparcie Polski W BBN o bezpieczeństwie w regionie

– Dyskutowaliśmy z przedstawicielami rządu i służb na temat ustaleń, które zapadły podczas bezpośrednich rozmów Prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Omawialiśmy także kwestie, które przedstawiane będą na forum sojuszniczym – poinformował po spotkaniu Szef BBN Paweł Soloch. – W najbliższym czasie spodziewamy się istotnych rozmów, również na najwyższym szczeblu. Najważniejsza w tej chwili jest koordynacja sojusznicza, koordynacja z naszymi partnerami – podkreślił.

Minister Soloch akcentował, że w tym momencie ważne jest budowanie jednolitego przekazu, współdziałanie: – Na tym etapie istotne są działania w wymiarze politycznym, budowanie jednolitego przekazu, również ze strony państw zachodnich, który miałby wymiar odstraszający dla Rosji – mówił.

Pytany o kolejne rozmowy ze stroną amerykańską, minister Soloch odpowiedział: – Konsultacje polsko–amerykańskie, a także w formacie regionalnym, są w ostatnim czasie intensywne i przewidywana jest ich kontynuacja.