Środa, 16 maja 2018

List Prezydenta RP z okazji Święta Straży Granicznej

Pan

Generał Brygady Tomasz Praga

                                                                                  Komendant Główny Straży Granicznej

                                                                                  oraz

Uczestnicy obchodów

                                                                                  Święta Straży Granicznej

                                                                                  w Warszawie

 

 

 

 

Z okazji Święta Straży Granicznej na Pańskie ręce kieruję gratulacje i najlepsze życzenia dla wszystkich jej funkcjonariuszy. Proszę przyjąć słowa uznania i wdzięczności za Państwa wzorową i ofiarną służbę w dziele ochrony granic Rzeczypospolitej.

 

W tym wyjątkowym dniu chcę w imieniu całego narodu podziękować za całoroczny trud, który stanowi gwarancję ładu i porządku w naszej Ojczyźnie. Straż Graniczna należy do formacji, których codzienna rzetelna praca zapewnia poczucie bezpieczeństwa obywatelom Polski. Państwa profesjonalizm i poświęcenie przyczyniają się do tego, że miliony rodaków w kraju mogą spokojnie żyć i pomyślnie rozwijać swoją działalność gospodarczą i społeczną.


Sumienne wypełnianie obowiązków związanych z ochroną terytorium naszego państwa i kontrolą ruchu granicznego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej jest też ważnym wkładem w system bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej. Za to wszystko z serca dzisiaj dziękuję.

 

Szczególne gratulacje składam osobom, które podczas obecnych uroczystości otrzymują wysokie odznaczenia państwowe, a także nowo promowanym na pierwszy stopień oficerski. Niech wręczane odznaczenia i szlify będą znakiem podziękowania za dotychczasową pracę
oraz inspiracją i zobowiązaniem do dalszego pielęgnowania najwyższych standardów w wykonywaniu zadań, które mają tak istotne znaczenie dla Polski i Polaków. Życzę Państwu wielu kolejnych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnionej służby.

 

Wszystkim Państwu pragnę życzyć, aby trwające obchody stulecia odrodzenia niepodległej Rzeczypospolitej umacniały dumę narodową i patriotyczne postawy w szeregach funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jubileusz daje okazję do przypomnienia zasług, które Państwa poprzednicy położyli dla odbudowy suwerennego państwa i chronienia jego granic oraz w wojnie obronnej 1939 roku. Jestem przekonany, że ich przykład pozostaje dobrym, zawsze aktualnym wzorcem również dla współczesnych strażników granic naszej wolnej Ojczyzny.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.