Menu rozwijane

Prezydent RP: Zapisał się w historii jako jeden ze szczególnie zasłużonych i najdłużej żyjących wybawców Żydów z rąk hitlerowskich zbrodniarzy.
Wbrew totalitarnemu terrorowi Solidarność Walcząca napełniała rodaków odwagą i wiarą w zwycięstwo i wyzwolenie – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Chcę podziękować za odpowiedzialną i solidarną postawę polskich przedsiębiorców zarówno w czasie pandemii, jak i w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent: Pamięć o Czerwcu 1976 to pamięć o słusznym robotniczym gniewie i godnościowym proteście ludzi pracy. To pamięć o walce i ofiarach. To zarazem pamięć o rodzącej się wolności.
Podczas obchodów 100–lecia nadzoru górniczego w Polsce Minister Andrzej Dera wręczył, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ordery i odznaczenia zasłużonym pracownikom Urzędów Górniczych.
Prezydent: Wolontariusz to ktoś, kto dobrowolnie, bez wynagrodzenia i oczekiwania osobistych profitów, angażuje się w pracę na rzecz innych osób, na rzecz wspólnoty, której czuje się częścią, i na rzecz fundamentalnych, łączących ludzi wartości.
Prezydent: Nasza niezależność i bezpieczeństwo energetyczne, ale także przyszłość naszej gospodarki w dużej mierze zależy i będzie zależeć od wydobycia surowców i poszukiwania nowych złóż.
Para Prezydencka: Ojciec jest dla dziecka pierwszym i najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa. To wyjątkowo ważne w obecnych, niespokojnych czasach.
Para Prezydencka: Żegnamy dzisiaj gorącego patriotę, weterana Polskich Sił Zbrojnych i ogromnie zasłużonego działacza Polonii amerykańskiej.
Jest wiele obszarów, w których rynek ubezpieczeniowy może funkcjonować lepiej. Z pewnością jednym z nich jest rolnictwo – napisał Prezydent Andrzej Duda.
List Prezydenta RP do Uczestników i Organizatorów uroczystości otwarcia Polsko-Łotewskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz konferencji dotyczącej rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Rydze
Żyjemy w czasach niespokojnych i niełatwych, ale Polska ma powody do optymizmu – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda: Chcę Panu serdecznie podziękować w imieniu Rzeczypospolitej za pomnożenie osiągnięć nauki polskiej, jak również za obywatelską aktywność dla dobra Ojczyzny.
Andrzej Duda: Dzięki niezłomnej wierności mieszkańców regionu i wysiłkowi zbrojnemu powstańców odrodzona Polska objęła władzę nad częścią Górnego Śląska, przyłączoną na mocy traktatów międzynarodowych.
Prezydent RP Andrzej Duda: Proszę przyjąć wyrazy uznania i słowa podziękowań za dorobek pracy Księdza Biskupa dla dobra naszej Ojczyzny oraz Kościoła w Polsce.