Menu rozwijane

Prezydent RP: Polska, jako państwo dążące do rozwoju, dostatku i bezpieczeństwa, potrzebuje własnej nowoczesnej nauki, pomagającej sprostać licznym wyzwaniom.
Prezydent: To nie tylko pożegnanie wielkiego aktora, to nie tylko pożegnanie wielkiej postaci polskiej sceny i teatralnej, i filmowej przez dziesięciolecia, od lat 50.
Prezydenci omówili dalsze działania Polski i Ukrainy w obliczu nielegalnych i sfałszowanych rosyjskich „referendów” na wschodzie i południu Ukrainy oraz dalszą współpracę naszych państw.
Wybuch pandemii, zmagania z kolejnymi falami i mutacjami SARS-Cov-2, leczenie rannych w walce Ukrainy przeciw rosyjskiej agresji; medycy wojskowi od trzech lat stają na pierwszej linii frontu – powiedział Prezydent w WIM.
Wśród trudnych elementów wynikających z wojny na Ukrainie, są też jasne, jak otwarcie Baltic Pipe – mówił Prezydent na otwarciu dyskusji o energetyce w ramach Rady ds. Środowiska i Zasobów Naturalnych NRR.
Prezydent: To z całą pewnością jeden z absolutnie najważniejszych dni ostatniego ponad 30–lecia – od 1989 roku, odkąd Polska uwolniła się z sowieckiej strefy wpływów, odkąd wyszliśmy zza żelaznej kurtyny dzięki Solidarności.
Otwarcie gazociągu Baltic Pipe to ogromny krok w kierunku wzmacniania suwerenności Polski – powiedział Prezydent Andrzej Duda w Goleniowie na uroczystości otwarcia gazociągu.
Prezydent RP Andrzej Duda: Życzę Państwu, aby ten Nowy Rok obfitował w pomyślność dla całej społeczności żydowskiej w Polsce.
Prezydent RP: Łatwo jest być w opozycji w demokratycznym i wolnym kraju, gdzie możesz powiedzieć, co chcesz, i poza tym, że ktoś się z tobą nie zgodzi, to nic ci nie grozi.
Podczas spotkania z dziennikarzami w Konsulacie Generalnym RP Prezydent Andrzej Duda podsumował intensywną wizytę w Stanach Zjednoczonych związaną z 77. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym ONZ. Rozmawiał też z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców oraz Prezydentem Turcji.
Prezydent: Ukraina od miesięcy daje nam dowody wręcz niewiarygodnego męstwa. Dlatego wzywam z tego miejsca wszystkich Państwa: nie bądźmy obojętni wobec heroizmu i pełnej determinacji walki o wolność.
Podczas rozmów ze światowymi przywódcami podkreślałem, że Ukraina musi odzyskać kontrolę nad swoimi granicami; wojna musi zakończyć się wycofaniem rosyjskich wojsk – powiedział w Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w organizowanym przez USA, Unię Europejską oraz Unię Afrykańską i Królestwo Hiszpanii szczycie nt. bezpieczeństwa żywnościowego.
Prezydent Andrzej Duda, który pojechał do Wielkiej Brytanii na pogrzeb Królowej Elżbiety II, ocenił, że wraz z jej odejściem kończy się epoka nie tylko w historii tego kraju, ale też Europy i świata. Poinformował też, że zaprosił Króla Karola III do złożenia wizyty w Polsce.