Menu rozwijane

Dziękuję rodzinom żołnierzy i funkcjonariuszy za to, że znoszą ten trud, bo najbliżsi są nieobecni – podkreślił Prezydent po spotkaniu z funkcjonariuszami i żołnierzami służącymi na granicy z Białorusią.
Zaszczepimy się z żoną także trzecią dawką. Chcemy normalnie funkcjonować, chcemy być bezpieczni – mówił Prezydent RP w Budapeszcie podczas wywiadu dla „Gościa Wiadomości” TVP
Jest bardzo wiele jednoznacznych sygnałów, wskazujących solidarność z nami i akceptację dla sposobu, w jaki radzimy sobie z kryzysem wygenerowanym przez białoruski reżim – mówił Andrzej Duda w TVP.
To jest atak białoruskiego reżimu na odcinek granicy wspólnoty, którym zarządza Polska i za którego ochronę odpowiadają polskie władze. I Polska, jako państwo członkowskie, swoje obowiązki realizuje – mówi Prezydent Andrzej Duda.
Chcę wyrazić satysfakcję, że mamy bardzo silne wsparcie zarówno we władzach Unii Europejskiej, jak i w państwach NATO. Dziękuję również za wsparcie ze strony władz Macedonii Północnej – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
Kongres 590 to bardzo ważne wydarzenie dla polskiej gospodarki i polskiej przedsiębiorczości, promujące także – w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu – polską markę – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.
Rozmawialiśmy z Prezydentem Emmanuelem Macronem o ważnych sprawach, które łączą nasze kraje także w ramach europejskiej wspólnoty. To było bardzo dobre spotkanie.
Z Prezydentem Francji rozmawialiśmy o współpracy w obronności, bardzo dużo o bezpieczeństwie energetycznym, ochronie klimatu, o miejscu energetyki, także atomowej, w UE – mówił Andrzej Duda.
Stajemy twardo wobec kryzysu migracyjnego, który z premedytacją jest wywoływany przez Łukaszenkę. To jest nasza odpowiedzialność przed innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej.
Bardzo potrzebne jest to, żeby Unia Europejska mówiła jednym głosem i żeby podjęła również polityczne działania. Powinny zostać wprowadzone znacznie mocniejsze kolejne sankcje wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki.
Prezydent RP o przywiązaniu Polaków do wolności, wyznawanych przez siebie wartościach, sukcesie programu 500 plus i kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej.
Nord Stream 2 to wzmocnienie dominacji rosyjskiej na europejskim rynku gazowym – ocenił Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z TVN24. Prezydent mówił też o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, sprawie Turowa oraz solidarności w dobie pandemii Covid-19
Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, kwestie fundamentalne, to polityka amerykańska się nie zmienia – ocenił Prezydent, pytany o relacje z administracją USA.
W Nowym Jorku Prezydent mówił m.in. o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, sprawie kopalni Turów oraz solidarności w dobie pandemii Covid-19.
Bardzo bym chciał, by Polacy byli przede wszystkim razem, by tworzyli pewną jedność. Wiadomo, że jedność zawsze tworzy siłę. Bardzo mi na tym zależy – mówił Prezydent.