Piątek, 30 lipca 2021

Wywiad dla „Gościa Wydarzeń” w Polsat News

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News. W rozmowie odniósł się m.in. do kwestii szczepień, wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu i wyników polskich sportowców na Olimpiadzie w Tokio. CZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ >>>

 

– Zaszczepiłem się, bo uważałem, że to mój obowiązek. Jestem za tym, by promować szczepienia i zachęcać do nich, ale jestem sceptyczny co do wprowadzania przymusowości – podkreślił Prezydent i jak dodał, liczy, że „postęp szczepień spowoduje, że nawet jeśli kolejna fala do nas przyjdzie, to nie będzie już tak wysoka”.

 

Pytany o rozporządzenie o podwyżkach wynagrodzeń podsekretarzy stanu, Prezydent poinformował, że dokument jest już podpisany. – Nie było żadnych wątpliwości, że ludzie, którzy zajmują stanowiska sekretarzy czy podsekretarzy stanu, zarabiają niewspółmiernie mało do zakresu obowiązków, odpowiedzialności i decyzji, jakie podejmują. To kwestia urealnienia wynagrodzeń – powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że pełnienie funkcji publicznej wiąże się z wysoką odpowiedzialnością.

 

Komentując udział polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, Prezydent Andrzej Duda przyznał, że stara się być w miarę na bieżąco z oglądaniem Igrzysk Olimpijskich – w miarę swoich obowiązków – i cały czas trzyma kciuki za wyniki Polaków.


– Jestem wdzięczny wszystkim naszym reprezentantom za to, jak ciężko pracują, by osiągnąć sukces. Chciałbym podziękować i pogratulować naszym sportowcom osobiście w Pałacu Prezydenckim po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich – oświadczył Prezydent.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.