Piątek, 21 października 2011

Odznaczenie dla Prezesa Europejskiego Banku Centralnego

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet otrzymał od prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi we wspieraniu reform gospodarczych w Polsce oraz rozwijanie międzynarodowej współpracy w dziedzinie finansów.
 

Prezydent wręczył odznaczenie podczas odbywającej się w piątek organizowanej przez Narodowy Bank Polski konferencji „Ku większej integracji i stabilności Europy: Wyzwania dla Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej”. 

 

- Serdecznie gratuluję odznaczonemu zarówno z tytułu zasług sprzed 20 nieomal lat, kiedy Polska była w biedzie i wielkich trudnościach, na początku naszej trudnej, ale niezwykle owocnej transformacji, jak i dziękuję za postawę, za pomoc w momencie szczególnie ważnym i pięknym, jakim był proces wchodzenia Polski do UE - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski.

 

- Serdecznie gratuluję i z całego serca dziękuję – zwrócił się do prezesa Europejskiego Banku Centralnego. Bronisław Komorowski wyraził też zadowolenie, że ceremonia odznaczenia ma miejsce na tak ważnej konferencji organizowanej przez Narodowy Bank Polski, konferencji, która gromadzi najznakomitsze osobistości środowiska ekonomicznego.

Zobacz także: Prezydent: Kryzys w strefie euro to moment zwrotny

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.