Niedziela, 21 czerwca 2015

Józef Franczak pośmiertnie awansowany na podporucznika

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, mianował pośmiertnie na stopień podporucznika „żołnierza wyklętego” Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Prezydent nadał również odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W imieniu Prezydenta akt mianowania na stopień podporucznika przekazał rodzinie w dniu 20 czerwca 2015 r. Waldemar Strzałkowski z Kancelarii Prezydenta RP podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

 

Podczas tej uroczystości odznaczony również został za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego w latach 1939-1956 KRZYŻEM ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI Józef WIEJAK.

 

W Białymstoku w sobotę Waldemar Strzałkowski wręczył KRZYŻ z MIECZAMI ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI Mieczysławowi GRYGORCZYKOWI odznaczonemu przez Prezydenta RP za wybitne zasługi poniesione w walce z bronią w ręku o suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego w latach 1939-1956.

 

Natomiast w niedzielę w Łapach Waldemar Strzałkowski przekazał rodzinie KRZYŻ ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI nadany pośmiertnie Marianowi GÓRSKIEMU za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego w latach 1939-1956.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.