Sobota, 25 maja 2013

Prezydent Honorowym Obywatelem miasta Piły

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piły odebrał w sobotę, na zakończenie swojej wizyty w Wielkopolsce, Prezydent RP Bronisław Komorowski.  - Honorowe obywatelstwa mogą być formalne, ale to takie nie jest. Ono wywołuje miłe wspomnienia z okresu, kiedy pełniłem tu czteroletnia służbę, jako poseł – powiedział odbierając wyróżnienie Bronisław Komorowski.

 

Wspominając swoje posłowanie w okręgu pilskim prezydent zaznaczył, że tu uwierzył, iż może realizować swoje plany polityczne.

 

- Zostałem posłem w 1993 roku, kiedy to cały obóz solidarnościowy poniósł klęskę w wyborach, a ja tu w okręgu, który w większym stopniu sprzyjał ludziom dawnego systemu, zająłem drugie miejsce wśród posłów, i to jako osoba z zewnątrz, tzw. spadochroniarz. To pozwoliło mi nabrać przekonania, że mam moralne prawo stawać do kolejnych wyborów – powiedział prezydent.

 

Przypomniał też, że jak był posłem w Pile, to nauczył się współpracować z ludźmi o odmiennych poglądach politycznych. - Tu zobaczyłem, że zgoda buduje – dodał.

 

Zobacz także: 4 czerwca '89 zwycięstwo kartką wyborczą "Samorządy mają gigantyczny udział w sukcesie Polski" Uroczystość w Pile była ostatnim elementem wizyty prezydenta w północnej Wielkopolsce. Wcześniej spotkał się on z uczniami i mieszkańcami Wągrowca; w Szamocinie z okazji dnia samorządowca spotkał się z przedstawicielami władz lokalnych, natomiast w Chodzieży prezydent złożył wieniec i zapalił znicze w miejscu pamięci narodowej na miejscowym cmentarzu.(PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.