Piątek, 12 listopada 2010

Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP

Dziś w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Prezydent RP Bronisław Komorowski odebrał nagrodę Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej „ProStudent” w kategorii „Prostudencki autorytet w życiu publicznym”.

 

Jak powiedział Bartłomiej Banaszak, przewodniczący Parlamentu Studentów RP, nagroda została przyznana za przywrócenie ulg na przejazdy dla studentów.

 

- Zebraliśmy się dzisiaj, aby podziękować panu prezydentowi za decydujący wpływ na ponowne rozpoczęcie debaty o przywróceniu ulg studenckich na przejazdy kolejowe, które, dzięki uzyskaniu społecznej aprobaty, wejdą w życie od nowego roku kalendarzowego. Wyrazem naszej wdzięczności jest nagroda środowiska studenckiego "ProStudent" w najważniejszej kategorii - prostudencki autorytet w życiu publicznym - powiedział podczas piątkowej uroczystości w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego Bartłomiej Banaszak.

 

Banaszak przypomniał, że o przywrócenie ulg na przejazdy Parlament Studentów RP zabiegał od 2001 roku. - To pan, panie prezydencie, podnosząc w sposób niezwykle słyszalny temat ulg przejazdowych podczas kampanii prezydenckiej, miał decydujący wpływ na to, że walka studentów zakończyła się sukcesem - dodał Banaszak.

 

Prezydent Komorowski dziękując za nagrodę powiedział: Nie miałem wielkich kłopotów z przekonywaniem rządu, bo sprawa była, mówiąc szczerze, umówiona przed wyborami, że to uczynimy przedmiotem wspólnego zobowiązania.

 

- Zainwestowaliśmy nie tylko w same ulgi, ale w szeroko pojęty system edukacji, zachęty młodych ludzi do zdobywania wyższego wykształcenia - dodał Bronisław Komorowski.

 

- Mam nadzieję, że te ulgi komunikacyjne będą zachętą nie tylko do studiowania, ale też ogólnej aktywności życiowej, która po latach gdzieś tam się odkłada w postaci większego doświadczenia, umiejętności, lepszej znajomości świata. To trudne do wycenienia, ale bardzo ważne. Cieszę się, że ulgi studenckie stają się faktem - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

 

Nagroda "ProStudent" od siedmiu lat przyznawana jest przez środowisko studenckie w celu wspierania "prostudenckości" uczelni, ludzi, firm, organizacji i instytucji, które swoją codzienną postawą i działaniem wspierają studentów i ich inicjatywy.

 

(PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.