Wtorek, 19 kwietnia 2011

Prezydent złożył życzenia żołnierzom

Prezydent Bronisław Komorowski w Dowództwie Operacyjnym SZ
Prezydent Bronisław Komorowski w Dowództwie Operacyjnym SZ
Prezydent Bronisław Komorowski w Dowództwie Operacyjnym SZ
Prezydent Bronisław Komorowski w Dowództwie Operacyjnym SZ

Prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się we wtorek w Warszawie z żołnierzami i pracownikami wojska, życzył, by święta były okazją do przeżywania tego, co łączy.

 

- Dowództwo Operacyjne to dobre miejsce, aby złożyć życzenia żołnierzom, którzy służą dzisiaj ojczyźnie poza granicami kraju, którzy przeżywają Święta Wielkanocne z dala od swoich rodzin - powiedział prezydent. Złożył też "życzenia całej armii polskiej, wszystkim ludziom w mundurach, wszystkim ludziom pracującym w strukturach sił zbrojnych".

 

- Życzę, abyśmy razem mieli szansę w czasie zbliżających się świąt Wielkiej Nocy pomyśleć o tym, co nas łączy. Bo łączy nas przecież tak wiele, także i sposób obchodzenia świąt, i te wspaniałe, głębokie treści, które za nim stoją - powiedział.

 

Prezydent namawiał do "refleksji, co te święta powinny oznaczać dla wszystkich w Polsce". - Przecież to są święta w jakiejś mierze wyrwania się ku wolności. To pamiątka wyrwania się ku wolności tych, którzy żyli w niewoli. Pamiątka także naszego przeżywania od dwóch tysięcy lat wyrywania się ku dobremu. Chciałbym życzyć przeżywania tych świąt jako elementu wspólnoty dobra - mówił.

 

Biskup polowy WP Józef Guzdek powiedział, że "by wygrać wojnę, która toczy się na zewnątrz, trzeba najpierw w sobie opowiadać się konsekwentnie za tym, co piękne, szlachetne i dobre". "Dlatego w tradycji polskiej tyle refleksji, medytacji, rekolekcji, tylu ludzi przystępuje do spowiedzi, by zacząć przemianę świata od uporządkowania swojego wnętrza" - zaznaczył.

 

Dowódca operacyjny sił zbrojnych gen. broni Edward Gruszka zwrócił uwagę na żołnierzy, którzy spędzą święta z dala od rodzin - służąc na misjach. "Oby te święta były dla nas wszystkich radosne i spokojne" - życzył.

 

Przed spotkaniem prezydent skontaktował się przez połączenie wideofoniczne z żołnierzami w Afganistanie. Dowódca kontyngentu gen. bryg. Andrzej Reudowicz złożył meldunek podsumowujący działalność ósmej zmiany polskiego kontyngentu, który przekazuje zadania następcom.(PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.