Środa, 22 czerwca 2011

Prezydent gratuluje Wrocławiowi

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że nominowanie Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r., jest wielkim osiągnięciem zarówno stolicy Dolnego Śląska, jak i Polski.

 

- Dzwoniłem z gratulacjami do pana prezydenta (Wrocławia Rafała) Dutkiewicza, bo to jest rzeczywiście wielkie osiągnięcie Wrocławia - powiedział Komorowski w krótkiej rozmowie z mediami w Bratysławie. W środę Bronisław Komorowski kończy dwudniową wizytę na Słowacji.

 

Zdaniem prezydenta "bez względu na to, które miasto" zostało nominowane, to "jest to wielkie osiągnięcie Polski". - Jest to też wielkie wyzwanie, które już dziś można uznać za stymulujące bardzo pozytywnie Polskę i polskie miasta pretendujące do Europejskiej Stolicy Kultury, do wysiłków w obszarze szeroko pojętych inwestycji kulturalnych, budowania wizerunku - zauważył Bronisław Komorowski.

 

Podkreślił, że "z ogromną satysfakcją odnotowuje we wszystkich miastach od Warszawy po Wrocław ogromny postęp w zakresie inwestycji, które pozostaną i będą budowały pozycję polskiej kultury na świecie".

 

O nominowaniu Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. zdecydowała we wtorek jednogłośnie Komisja Selekcyjna, złożona z ekspertów z UE i Polski. Komisja Selekcyjna rozstrzygnęła konkurs po finałowych prezentacjach pięciu polskich miast biorących udział w finałowym etapie zmagań. Obok Wrocławia w konkursie rywalizowały: Gdańsk, Lublin, Katowice i Warszawa.

 

(PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.