Środa, 31 sierpnia 2011

Prezydent o odwadze walki i porozumienia

Odwaga walki i odwaga porozumienia do dzisiaj procentuje na rzecz wolnej Polski - powiedział prezydent Bronisław Komorowski wręczając ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej w 31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

Prezydent wręczył w środę ordery za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz przemian demokratycznych i wolności słowa w Polsce, za zasługi dla rozwoju wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa.

  Zobacz także: Ordery dla działaczy opozycji demokratycznej

- Dzień 31 sierpnia - tak ważny dla powstania pierwszej "Solidarności" i odbudowania naszej zbiorowej nadziei na lepszą Polskę -  jest dniem dobrym, aby wyróżnić i przypomnieć zasługi tych wszystkich, którzy mieli odwagę walczyć o wolność, o demokrację, mieli odwagę walczyć o prawa ludzi, obywateli, pracowników, ale którzy znaleźli w sobie odwagę szukania porozumienia, jako drogi prowadzącej  ku lepszej przyszłości - powiedział prezydent.
 

 

Zaznaczył, że tamta próba porozumienia w jakiejś mierze zaowocowała także zdolnością do przebudowy naszego kraju w wyniku porozumień późniejszych, tych które przyniosły w sposób ostateczny Polsce wolność i demokrację w 1989 roku. - Dzisiejsza Polska musi pamiętać o odwadze walki, ale także o odwadze porozumiewania się, szukania tego, co jest możliwe - powiedział Bronisław Komorowski.

  Zobacz także: Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców

- Dziękuję za Wasze życie, za nasze wspólne życie i wspólną drogę - powiedział prezydent. Podkreślił, że za każdym z odznaczeń stoją różne zasługi, czasami trudne wybory, czasami różnego rodzaju wyrzeczenia. - Ale -  zaznaczył Bronisław Komorowski - za tym wszystkim stoi, coś, co jest naszym wielkim wspólnym osiągnięciem - wolna Polska.

 

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.