Niedziela, 8 stycznia 2012

Para Prezydencka wspiera WOŚP

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką Anną odwiedzili telewizyjne studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Sukces WOŚP to poruszenie milionów polskich serc - powiedział prezydent. Para Prezydencka objęła honorowy patronat nad tegorocznym XX Finałem WOŚP.


Bronisław i Anna Komorowscy dostali od szefa WOŚP Jurka Owsiaka pamiątkowe monety, wybite specjalnie z okazji jubileuszowego Finału przez Narodowy Bank Polski oraz zdjęcie, które zostało zrobione podczas wizyty przedstawicieli fundacji w Pałacu Prezydenckim. Na jednym egzemplarzu Para Prezydencka złożyła autografy - trafi on na licytację, drugi egzemplarz Anna i Bronisław Komorowscy dostali na pamiątkę.


- Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj z państwem, że tyle osób towarzyszy i uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i tyle z tego dobra wynika. To niesamowite, że 20 lat to trwa i chyba końca nie widać - powiedziała Anna Komorowska.


- Sukces WOŚP jest nie tylko przeliczalny na złotówki, bo to są grube miliony, ale także miliony polskich serc i za poruszenie tych serc serdecznie dziękuję - dodał prezydent.


Para Prezydencka ofiarowała na aukcję na rzecz WOŚP wizytę weekendową w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle i zaproszenie na dowolnie wybrany koncert spośród organizowanych w Belwederze. Licytacja odbywać się będzie na stronie aukcje.wosp.org.pl. Jak podkreślił Bronisław Komorowski, chciałby, żeby to już stało się tradycją, że na charytatywnych finałowych aukcjach można wylicytować wizytę u prezydenta.

 
- Cieszę się, że jesteśmy razem, że jest tyle mediów obecnych, bo obecność mediów tu, w telewizji publicznej rozumiem jako absolutną chęć wspólnego zaangażowania się, wspierania pięknego dzieła, jakim jest WOŚP - powiedział Bronisław Komorowski w czasie krótkiego oświadczenia dla mediów po opuszczeniu studia telewizyjnego.


Prezydent przypomniał, że WOŚP obchodzi 20-lecie swojego funkcjonowania. - Zawsze po owocach poznaje się, czy pomysł jest dobry, czy zły. To był pomysł wspaniały. Przetrwał nie tylko 20 lat, ale owocuje wielkimi milionami zebranymi na różne polskie potrzeby - podkreślił. Zaznaczył, że WOŚP "trafia w istotną potrzebę ludzkich serc robienia razem rzeczy dobrych". Zobacz także: Serduszko WOŚP na Pałacu Prezydenckim


W tym roku fundacja zbiera pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.  (PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.