Środa, 18 stycznia 2012

Prezydent o wniosku ws. zmiany szefa NPW

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski  "z przykrością" przyjął informację, że wniosek Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o zmianę szefa NPW został złożony przed posiedzeniem Krajowej Rady Prokuratury, podczas którego miała być omawiana kwestia załagodzenia niepotrzebnych napięć w prokuraturze - poinformowała dyrektor Biura Prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

 

W sprawie sytuacji panującej w prokuraturze Prezydent RP działał i działa na rzecz rozładowania wszelkich napięć i polubownego rozwiązania sporów. Dlatego też zwrócił się do Krajowej Rady Prokuratury o mediację w tej kwestii.

 

Prezydent ma nadzieję, że przekona prokuratorów do wspólnego znalezienia docelowych rozwiązań, zwłaszcza, że pojawiają się głosy dotyczące potrzeby rezygnacji obu prokuratorów - Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta i Naczelnego Prokuratora Wojskowego Krzysztofa Parulskiego. Zobacz także: Minister Rybicki na posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

 

Jeśli sytuacja się nie zmieni, a do Prezydenta wpłynie wniosek zawierający wszystkie wymagane prawem opinie, to Prezydent będzie się zastanawiał się jaką ostatecznie podjąć decyzję.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.