Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce

Forum Gospodarcze Polska-Mongolia

Po południu prezydent Mongolii wspólnie z Bronisławem Komorowskim uczestniczył w Forum Gospodarczym Polska-Mongolia w warszawskim hotelu Sheraton. Oficjalnej delegacji prezydenta Mongolii w Polsce towarzyszy grupa 60 biznesmenów, m.in. z sektorów wydobywczego, budowlanego i spożywczego, którzy podczas forum spotkali się z polskimi przedsiębiorcami.

 

- Mongolia jest przykładem szybko rozwijającej się gospodarki, stwarzającej szansę na pogłębioną współpracę w bardzo szerokim obszarze, z korzyścią dla wszystkich. Rozmawialiśmy z panem prezydentem o tych obszarach, które stwarzają szczególne okazje do współpracy gospodarczej. To jest wydobycie surowców, budownictwo, to jest także przemysł spożywczy - powiedział podczas Forum Bronisław Komorowski. Dodał, że warto szukać też innych obszarów współpracy gospodarczej.

 

Prezydent Elbegdorj zwrócił uwagę, że oba kraje łączy długa historia przyjaznych stosunków. - Polacy są narodem, który miał duży wkład w zmiany i rozwój demokracji w XX. Dlatego Mongołowie są dumni z kontaktów z Polakami - mówił.

 

Mongolski prezydent wygłosił również wykład na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Oficjalny obiad na cześć gościa

 

Wieczorem w Pałacu Prezydenckim prezydent Bronisław Komorowski wydał oficjalny obiad na cześć Prezydenta Mongolii.- Przed Polską i Mongolią stoją wielkie szanse na pogłębienie wzajemnych relacji - mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Polski prezydent podkreślił, że wizyta prezydenta Elbegdorja w Polsce uświadamia jak wielki jest istniejący potencjał, jak wielkie są szanse na owocne pogłębienie współpracy w wielu dziedzinach pomiędzy Polską a Mongolią. Wyraził nadzieję, że oba kraje będą potrafiły uchwycić te szanse w porę i skorzystać z okazji na zacieśnienie współpracy.

Bronisław Komorowski wyraził satysfakcję, że razem z Cachiagijnem Elbegdordżem uczestniczył w poniedziałek w polsko-mongolskim forum gospodarczym. Zdaniem prezydenta, duże zainteresowanie tym wydarzeniem, wyrażone nie tylko liczną obecnością przedstawicieli biznesu polskiego i mongolskiego, świadczy o dostrzeżeniu w porę szans na rozwój wzajemnych kontaktów, jakie stwarzają imponujące wyniki gospodarcze Polski i Mongolii.

- Cieszę się, że praktycy życia gospodarczego pragną i mogą rozwijać współpracę z Mongolią, umacniając tym samym drugi, obok politycznego, filar relacji pomiędzy naszymi krajami - powiedział prezydent Komorowski.
 

«««   123»»»
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.