Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce


Wyraził też nadzieję na rozwój relacji turystycznych pomiędzy obydwoma krajami. Jak zauważył, w ostatnich latach coraz więcej Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, z dużym zainteresowaniem i życzliwością patrzy na Mongolię. - Do grona tych entuzjastów należy także moja córka. Odwiedziła niedawno Mongolię i przywiozła stamtąd wiele ciekawych opowieści - dodał Bronisław Komorowski.

Jak podkreśli, relacje polsko-mongolskie mają wielowiekową tradycję. Zwrócił uwagę, że poza historią łączy nas także położenie geopolityczne pomiędzy potężnymi sąsiadami. Zdaniem prezydenta takie usytuowanie wymaga odwagi, zaradności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że Polskę i Mongolię łączy też sukces w transformacji naszych państw ku demokracji i wolnemu rynkowi. - Tak, jak kiedyś Polska, tak dzisiaj Mongolia stoi na czele państw w demokratycznych przemianach w regionie - powiedział.

Prezydent zwrócił uwagę, że w obiedzie w Pałacu Prezydenckim uczestniczą m.in. osoby, które przyczyniły się do zbudowania tkanki dobrej współpracy i przyjaźni polsko-mongolskiej. - Chciałbym wymienić panów Macieja Jankowskiego i Krzysztofa Stanowskiego, działaczy solidarnościowych, prodemokratycznych, którzy wspierali działania mongolskiej opozycji na drodze do demokratycznych przemian - mówił Bronisław Komorowski. (Inf. własna, PAP)
 

«««   123
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.