Wtorek, 12 lutego 2013

Rozmowa z Premierem Republiki Litewskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyjął we wtorek w Belwederze Premiera Republiki Litewskiej Algirdasa Butkevičiusa. Bronisław Komorowski zapewnił szefa litewskiego rządu o swoim zaangażowaniu na rzecz bardzo dobrej współpracy polsko-litewskiej. Podkreślił, że w Polsce dominuje chęć odbudowy jak najlepszych relacji polsko-litewskich.

 

Bronisław Komorowski deklarując gotowość Polski do intensyfikacji współpracy z Litwą, w tym w obszarze energetycznym, zapewnił o gotowości wsparcia litewskiej prezydencji w UE w drugim półroczu 2013 roku, także w kontekście wileńskiego szczytu Partnerstwa Wschodniego, na którym w listopadzie mogłoby dojść m.in. do podpisania umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina.

 

Prezydent wyraził także nadzieję na powodzenie planu rozwiązania problemów polskiej mniejszości na Litwie tak, aby polska społeczność w tym kraju mogła stanowić dobry pomost we współpracy polsko-litewskiej.

 

Wizyta premiera Litwy w Polsce jest pierwszą po tym, gdy po wygranych wyborach pod koniec ub. roku objął on stanowisko szefa rządu. (inf. własna, PAP)

 

 


 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.