Sobota, 6 kwietnia 2013

Prezydent laureatem Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w sobotę nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Statuetki te przyznawane są wybitnym osobowościom medialnym.


- Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy - powiedział prezydent. Prezydentowi statuetkę wręczał Krzysztof Zanussi. Bronisław Komorowski dziękując, żartował też, że z polityką jest jak z grą w teatrze, bo czasem klaszczą.


W kategorii Polityk Roku 2012 nominowani byli także: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka i Radosław Sikorski.


Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki . Statuetki dostali także m.in.: Aleksandra Kurzak, Andrzej Grabowski i Justyna Kowalczyk.


Wiktory - polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych - przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.


"Wiktor" jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.


Gala rozstrzygająca 28. edycję plebiscytu Wiktorów odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie. (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.