Środa, 15 maja 2013

Prezydent laureatem nagrody Lewiatana

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał nagrodę specjalną Lewiatana za konsekwencję w budowaniu Polski pełnej dialogu opartego na szacunku, spokoju i wiedzy. Podczas uroczystości prezydent zapowiedział, że chce konsekwentnie wspierać pozytywny klimat dla przedsiębiorczości w Polsce.

 

Wśród tegorocznych laureatów wybranych przez Kapitułę Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan znaleźli się również: Władysław Frasyniuk, Elżbieta Bieńkowska i Ewa Łętowska. 

 

Nagrody, przyznane już po raz dziewiąty, wręczono w środę wieczorem w Filharmonii Narodowej. 

 

Prezydent Komorowski zapowiedział, że chce bardzo konsekwentnie wspierać pozytywny klimat dla przedsiębiorczości w Polsce. Dodał, że chce również promować polskich biznesmenów za granicą.  - Chciałbym też skutecznie popierać działania deregulacyjne rządu - mówił Bronisław Komorowski po odebraniu nagrody.

 

W jego ocenie, kluczowe jest doskonalenie otoczenia prawnego, podatkowego i regulacyjnego dla biznesu - w tym usprawnienie sądownictwa gospodarczego. To zdaniem prezydenta jedna z podstawowych barier rozwoju gospodarczego.

 

- Za fundamentalne uważam uproszczenie systemu podatkowego oraz uelastycznienie kodeksu pracy dla małych i średnich przedsiębiorstw - zaznaczył prezydent.

 

Zdaniem Bronisława Komorowskiego przeprowadzenie reform strukturalnych np. rynku pracy, finansów publicznych, uproszczenie podatków i deregulacji doprowadzi do zwiększenia konkurencyjności, wzrostu gospodarczego, a w konsekwencji obniży stopę bezrobocia w Polsce.

 

W uroczystości wzięli też udział ministrowie w KPRP Olgierd Dziekoński, Maciej Klimczak i Jaromir Sokołowski. (inf. własna, PAP)
 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.