Środa, 30 października 2013

Prezydent: Gospodarka obszarem sukcesu Polaków

Gospodarka jest jednym z obszarów, gdzie widać największe sukcesy Polski i Polaków - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski podczas gali "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości" związanej z wręczeniem nagród "Firma bez granic". Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

 

Bronisław Komorowski nawiązał w swoim przemówieniu do dorobku zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski. - Myślę, że właśnie na tym polegała jego wielkość, że potrafił dostrzec ten moment, w którym skończyła się walka o wolność, a rozpoczęła walka o mądre jej wykorzystanie i zagospodarowanie. Jednym z tych obszarów, w którym widać największe sukcesy Polski i Polaków, jest niewątpliwie gospodarka - mówił prezydent.

 

Zwrócił uwagę, że po upadku komunizmu wydawało się, że gospodarka będzie najtrudniejszym i najbardziej beznadziejnym obszarem do przeprowadzenia zmian ze względu na zniszczoną tkankę społeczną i gospodarczą. - Okazało się, że wbrew pesymistom (...), w tym obszarze poszło nadspodziewanie dobrze. To nie znaczy, że żyjemy w raju ekonomicznym (...), ale ogromną część zadań mamy już za sobą.

 

Osiągnęliśmy te cele, (...) osiągnęli je przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, którzy serio potraktowali hasło "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości" - mówił Bronisław Komorowski.

 

Dodał, że przedsiębiorcy pamiętali także, że "nie ma przedsiębiorczości bez wolności". Prezydent podkreślił, że sukces Polski nie jest zasługą jednej ekipy politycznej, ale sukcesem "wypracowanym w ciężkim boju z rzeczywistością przez wiele ekip rządzących, przez wielu prezydentów, premierów i ministrów, przez wszystkie kadencje parlamentu".

 

W zorganizowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną" konkursie "Firma bez granic" wyróżniono trzy firmy. W kategorii "firma szerząca polską myśl techniczną na świecie" nagrodzono Vigo Systems z Ożarowa Mazowieckiego. W kategorii "największy sukces w krótkim czasie" zwyciężyła firma Fibar Group. W kategorii "niszowa działalność na globalną skalę" nagrodzono firmę Apeirion Synthesis. (PAP)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.