Niedziela, 1 grudnia 2013

Akcja „I ty możesz zostać św. Mikołajem”

Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką zaangażowali się akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem” organizowaną przez Fundację św. Anny. W niedzielę wieczorem wylosowali listy od podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego "Dom dla Chłopców" im. św. Stanisława Kostki z Częstochowy, dla których przygotują świąteczne paczki.

 

Podopieczni domów dziecka oraz ośrodków opieki szkolno-wychowawczej piszą listy do św. Mikołaja, w których przedstawiają swoje potrzeby i marzenia. Osoby, które chcą przygotować podarunki dla dzieci wybierają listy i następnie przygotowują paczki.

 

- Idą święta, jest dobry obyczaj robienia prezentów i jest dobra zawsze myśl, aby zrobić przyjemność i coś sprezentować ludziom będącym w potrzebie - powiedział prezydent w zakrystii kościoła akademickiego. - Cieszy nas bardzo akcja Fundacji Akademickiej Świętej Anny, która polega na tym, że dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, piszą listy, a dorośli starają się zrealizować te marzenia - dodał.

 

Wszyscy, którzy chcą jeszcze włączyć się w świąteczną pomoc mogą przyjść do zakrystii Kościoła Akademickiego św. Anny, odebrać list od dziecka, a następnie spełnić jego marzenie i przynieść gotową paczkę do kościoła – najlepiej do niedzieli 15 grudnia.

(inf.własna, PAP)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.