Piątek, 6 grudnia 2013

O Ukrainie z szefami sejmowych komisji

Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w piątek rano w Belwederze przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę i jej wiceszefa Roberta Tyszkiewicza oraz przewodniczącego komisji mniejszości narodowych i etnicznych Mirona Sycza. 

 

Goście przedstawili Prezydentowi RP swoje oceny dotyczące rozwoju sytuacji na Ukrainie w związku z wizytą, którą złożyli w Kijowie 4 grudnia br. Przedstawili wnioski płynące z rozmów przeprowadzonych na Majdanie, w parlamencie Ukrainy oraz z Filaretem, przywódcą Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego.

 

W rozmowie uczestniczył także minister Jaromir Sokołowski.

 

Zobacz także: "Będzie nowy plan działań Polski wobec Ukrainy" Z wiceszefem PiS o koordynacji działań wobec Ukrainy Spotkanie z szefem Twojego Ruchu nt. Ukrainy Prezydent Komorowski  o kwestiach ukraińskich rozmawia ze środowiskami politycznymi w Polsce. W ramach konsultacji dotyczących koordynacji polskich działań wobec Ukrainy po Szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, ponadto prezydent rozmawiał z szefem SLD Leszkiem Millerem, Szefem Twojego Ruchu Januszem Palikotem, a także wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim.

 

Ponadto perspektywa rozwoju stosunków UE-Ukraina była jednym z tematów czwartkowej rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Włoch Enrico Letty. Jak powiedział minister Jaromir Sokołowski, Letta zadeklarował wsparcie dla polityki "otwartych drzwi" dla Ukrainy.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.