Sobota, 29 marca 2014

Prezydent uhonorowany Super Wiktorem

W sobotę podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski odebrał Super Wiktora za całokształt działalności.

 

Odbierając nagrodę, prezydent przypomniał, że tegoroczna edycja Wiktorów przypada w 25. rocznicę odzyskania wolności. - Te wszystkie dokonania, które stoją za wręczonymi nagrodami, układają się w piękny obraz nas wszystkich, całej Polski w okresie niezwykłym, jakim była zarówno droga do wolności, jak i niełatwa droga poprzez polską wolność. Tą drogą idziemy cały czas i możemy mieć ogromną satysfakcję, czasami na miarę Wiktora, a czasami na miarę Super Wiktora - powiedział podczas sobotniej gali.


Prezydent przyznał, że nagroda za całokształt jest trochę tajemnicza, jednak słowo "całokształt" - jak powiedział - świetnie pasuje do 25-lecia, w czasie którego było wiele wyzwań, miało miejsce wiele dokonań i różnych zrealizowanych i niezrealizowanych planów i wiele polskich marzeń.

 

Prezydentowi podczas Gali towarzyszyła Małżonka Anna. W uroczystości uczestniczył też Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński.


Obok prezydenta Super Wiktory otrzymali także obchodzący 50-lecie pracy artystycznej piosenkarz Krzysztof Krawczyk, szef Opery Narodowej i b. minister kultury Waldemar Dąbrowski, komentator sportowy Dariusz Szpakowski oraz autor tekstów piosenek Jacek Cygan.

Bronisław Komorowski otrzymał Wiktora po raz trzeci. Prezydent zwyciężył w 2010 i 2012 r. w kategorii Polityk Roku. (PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.