Środa, 4 czerwca 2014

A2 - "Autostradą Wolności"

Prezydenci Polski i Niemiec wzięli udział w uroczystości nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności”. Chcielibyśmy, aby ta autostrada łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – mówił Bronisław Komorowski.


Bronisław Komorowski z Joachimem Gauckiem zasadzili także „Dąb Wolności”.
 

Polski prezydent mówił, że chciał., aby jednym z elementów obchodów 25. rocznicy polskiej wolności było wydarzenie przypominające o wielkiej zmianie, która nastąpiła w ciągu tych lat w relacjach polsko-niemieckich. Zobacz także: "Czuliśmy wtedy, że zmieniamy świat"
 

- Powinniśmy stale pamiętać, że wielkim dobrodziejstwem wolności jest także pojednanie, współpraca, przyjaźń polsko-niemiecka, podobnie jak pojednanie i przyjaźń polsko-ukraińska.


Bronisław Komorowski dziękował także, że może razem z prezydentem Niemiec zasadzić „Dąb Wolności”, przy autostradzie, która łączy Polskę z Niemcami, a przez Niemcy, także z całą Europą Zachodnią. Wyraził przekonanie, autostrada łączy i będzie łączyła nie tylko w wymiarze komunikacyjnym, także w wymiarze emocji, bliskości, wzajemnej znajomości i szacunku.


- Jestem przekonany, że byłem wyrazicielem naszych wspólnych marzeń, aby ta autostrada jako „Autostrada Wolności” łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – powiedział Bronisław Komorowski. Chciałbym, aby ta autostrada „Autostrada Wolności” idąca na Wschód i na Zachód z Polski przypominała Polakom, że nasza droga na zachód zawsze wiedzie przez Niemcy, a Niemcom – że droga na wschód zawsze będzie prowadziła przez Polskę – dodał.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.